Звіт про діяльність Держатомрегулювання за 2019 рік

Державна інспекція ядерного регулювання представила звіт про діяльність за 2019 рік. Документ презентував голова ДІЯРУ Григорій Плачков.

Звіт охоплюює всі напрямки роботи Держатомрегулювання: операційну діяльність (виконання державного бюджету, нормотворчу, антикорупційну діяльність, зв’язки з громадськістю та ЗМІ тощо) та регуляторну щодо безпеки ядерних установок, джерел іонізуючого випромінювання, поводження з радіоактивними відходами, об’єкту «Укриття» як самої Інспекції, так і її регіональних управлінь.

У 2019 році, згідно зі звітом, найголовнішими успіхами  Державної інспекції ядерного регулювання були:

  1. Прийнятий Закон України «Про внесення змін до деяких Законів України у сфері використання ядерної енергії»;
  2. Харківському фізико-технічному інституту видано окремий дозвіл на перше завезення ядерного палива для ядерної підкритичної установки «Джерело нейтронів»;
  3. Восьму Національну доповідь про вжиті Україною заходи з виконання зобов’язань, передбачених Конвенцією про ядерну безпеку, схвалено та надіслано до МАГАТЕ;
  4. Продовжено терміни експлуатації енергоблоку № 1 Хмельницької АЕС та енергоблоку № 3 Южно-Української АЕС;
  5. Підписано Угоду між Європейським банком реконструкції та розвитку і Кабміном та Інспекцією про внесення змін № 2 до Угоди про грант (Проект ядерної безпеки Чорнобильської АЕС) між ЄБРР, КМУ та ДІЯРУ від 8 липня 2009 р.
  6. Представництво України на 63-й сесії Генеральної конференції МАГАТЕ, засіданнях Західноєвропейської асоціації регулюючих органів (WENRA), 26-му щорічному Форумі ВВЕР, 31-й щорічній інформаційній конференції Комісії ядерного регулювання США.

Весь звіт можна завантажити тут.

За матеріалами Держатомрегулювання.