Чотири енергоблоки Запорізької АЕС повністю перейдуть на паливо Westinghouse до 2022 року

Відділ ядерної безпеки (ВЯБ) Запорізької АЕС своїм першочерговим завданням на 2020 рік визначив впровадження палива Westinghouse на енергоблоці №5 у промислову експлуатацію. Поки триває дослідна експлуатація цього палива. Процес впровадження включає проведення контролю герметичності оболонок тепловидільних збірок (ТВЗ), перевантаження активної зони реактора, інспекцію, приймання палива тощо.

«На ЗАЕС проводиться дослідна експлуатація ядерного палива Westinghouse і ми вже наблизилися до її завершення. Минулого року активна зона енергоблока №5 була повністю сформована з ТВЗ-WR. На першому, третьому і четвертому блоках продовжується експлуатація змішаних зон, частина яких має ТВЗ-WR, частина — ТВЗ-А. Функції ВЯБ у цьому процесі полягають у забезпеченні безпеки ядерного палива під час всього циклу поводження з ним на АЕС. Ми виконуємо вхідний контроль, переміщаємо ТВЗ на блоки і завантажуємо в активну зону», — повідомив начальник ВЯБ Дмитро Касьяненко.

Переведення у промислову експлуатацію палива Westinghouse на п’ятому енергоблоці заплановане на ремонтний період 2021 року. Перший, третій і четвертий блоки ЗАЕС повністю на ТВЗ-WR поступово перейдуть у 2021-22 роках.

Нагадаємо, експлуатація ядерного палива виробництва американської компанії Westinghouse («Вестінгауз») на українських АЕС почалася у 2005 році на підставі українсько-американської міжурядової угоди 2000 року. Тоді 6 дослідних американських ТВЗ-W завантажили в активну зону енергоблока №3 Южно-Української АЕС. 2010 року на додачу завантажили ще 42 збірки американського виробництва.

«НАЕК «Енергоатом» підписала з Westinghouse Electric Sweden контракт на комерційну поставку палива для трьох вітчизняних енергоблоків щорічно впродовж чотирьох років. Спершу американські ТВЗ експлуатувалися змішано з російськими на Южно-Українській (блоки № № 2, 3) і Запорізькій (блок № 5) АЕС. У 2017 році до них додалися ще три енергоблоки Запорізької АЕС (№№ 1, 3, 4), а третій енергоблок ЮУАЕС першим в Україні повністю завантажили виключно паливом Westinghouse.

За матеріалами «НАЕК «Енергоатом».

Читайте також: Повне завантаження… паливом Westinghouse.