Міноборони США запустило конкурс на розробку мобільного ядерного реактора

9 березня 2020 року Пентагон підписав три контракти на початок розробок мобільних малих ядерних реакторів. Це частина двоступеневого плану забезпечення ядерною енергією американськи військ усередині країни та за кордоном.

Міністерство оборони США уклало угоди з компаніями: BWX Technologies, Inc. (штат Вірджинія) на $ 13,5 млн; Westinghouse Government Services (м. Вашингтон) на $11,9 млн і X-energy, LLC (штат Мериленд) на $14,3 млн.

“Кілопауер” — розробка Національної лабораторії Лос-Аламос, реактор для роботи на космічних апаратах, для потреб колонізації Місяця чи Марсу. Джерело.

Компанії візьмуть участь у дворічному конкурсі з розробки малого ядерного мікрореактора, який у перспективі можна буде встановлювати в місцях розташування військ за межами континентальної території Сполучених Штатів.

Фінансування контрактів (сукупно $ 39,7 млн) здійснює «Проект Пеле» Управління стратегічних можливостей дослідно-технічної частини міністерства. Прототип проектують у діапазоні потужності 1-5 МВт.

Пеле «включає розробку безпечного, мобільного й сучасного ядерного мікрореактора для підтримки найрізноманітніших завдань Міністерства оборони, таких як вироблення електроенергії для віддалених військових баз, — сказав речник міністерства підполковник Роберт Карвер. — Після двох років проектування одна з компаній, якій виділялося фінансування, може бути вибрана для побудови й демонстрації прототипу».

«Унікальність програми Пеле полягає в мобільності й безпечності реактора. Ми співпрацюємо з партнерами в промисловості, щоби створити безпечну за своєю суттю систему, яку буде можливо переміщати дорогами, залізницею, морем чи повітрям і швидко встановлювати та згортати», — повідомив програмний менеджер проекту Пеле Джефф Ваксмен.

За матеріалами Defence News.