Виробництво уранового концентрату в січні цього року збільшилося на 29%

Східний гірничо-збагачувальний комбінат у січні 2020 року збільшив виробництво уранового оксидного концентрату на 29% — до 93,6 тонн — у порівнянні з тим самим періодом  2019 року.

Вартість виробленого в січні концентрату, за даними Міністерства енергетики та захисту довкілля, склала 197,9 млн грн. Видобуток уранової руди за звітний період збільшився на 7,3% — до 48,2 тис тонн.

У 2019 році виробництво уранового концентрату на Східному ГЗК впало на 32% — до 801 тонн у порівнянні з 2018 роком. Сума коштів, отриманих від реалізації уранового концентрату зменшилась на 48%: майже 1,9 млрд грн проти 3,6 млрд грн у 2018-му.

Східний гірничо-збагачувальний комбінат (м. Жовті Води Дніпропетровської обл.) — державне підприємство, яке об’єднує дві діючі шахти з видобутку уранової руди і одну, яка будується. Окрім того, до складу комбінату входять підприємства уранопереробного комплексу. Східний ГЗК є найбільшим центром видобутку урану в Європі і єдиним підприємством цього профілю в Україні. Входить до державного концерну «Ядерне паливо».

Урановий оксидний концентрат є продуктом збагачення природного урану й сировиною для виготовлення ядерного палива.

За матеріалами ExPro Consulting.