Заступник міністра: Відновлювальні джерела й атомна енергія витіснять вугільні ТЕС до 2050 року

Відповідно до концепції «Зеленого переходу», яку в січні 2020 року презентувало Міністерство енергетики й захисту довкілля, у 2050 році значну частку генерації становитимуть відновлювані джерела енергії (ВДЕ), атомна енергетика, біогаз.

Про це 6 березня сказав заступник міністра енергетики та захисту довкілля Олександр Масліченко під час круглого столу «Природний газ: перехідне паливо між викопними ресурсами та відновлювальними джерелами енергії» у комітеті з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Верховної Ради України.

«(У 2050 році, — ред.) вітрова і сонячна енергія будуть займати значну частку, атомна — теж. У значному обсязі будуть використовуватися біогаз і біометан», — вважає Масліченко.

За його словами, існуватиме тенденція поступового закриття до 2050 року вугільних ТЕС та зменшення частки атомної генерації з одночасним зростанням частки ВДЕ.

«Ми вважаємо, що буде розвиватися біогаз, біометан, а природний газ буде використовуватися в електроенергетиці меншою мірою. Хоча ця частка і сьогодні незначна. Але маневрові потужності, які будуть балансувати систему, там ми прогнозуємо 1-1,5 млрд (кубометрів газу, — ред.) потреби», — зазначив Масліченко.

За матеріалами «Української енергетики».