МАГАТЕ допомагає країнам у боротьбі з поширенням коронавірусу за допомогою ядерних технологій

Міжнародна агенція з атомної енергії (МАГАТЕ) надасть діагностичне обладнання та проведе тренінги з методів діагностики за допомогою ядерних технологій країнам, які просять про допомогу в боротьбі з пандемією коронавірусу.

Про це заявив генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Мар’яно Гроссі. По допомогу звернулося 14 країн Африки, Азій, Латинської Америки й Карибського басейну.

Метод діагностики, відомий як полімеразна ланцюгова реакція зі зворотною транскрипцією в реальному часі (Real-Time Reverse Transcription Polymerase Chain Reaction (RT-PCR, ЗТ-ПЛР) допомагає точно виявити та ідентифікувати новий коронавірус упродовж годин як у людей, так і у тварин, які є його носіями.

«Агентство пишається здатністю швидко реагувати на кризи, як це було з вірусами Еболи, Зіка й африканської чуми свиней. Участь у міжнародних зусиллях боротьби з коронавірусом залишатиметься пріоритетом для мене доти, доки триватиме спалах», — заявив Гроссі у заяві до Ради керівників МАГАТЕ.

Перший тренінг з методів діагностики пройде в Об’єднаній лабораторії з тваринницької продукції та здоров’я  МАГАТЕ і ФАО в м. Зайберсдорф (Австрія).  

Учасниками будуть медики й ветеринари з Камбоджі, Республіки Конго, Кот-Д’Івуару, Ефіопії, Кенії, Мадагаскару, Малайзії, Монголії, Філліппін, Шрі-Ланки, Таїланду та В’єтнаму. Для країн Латинської Америки та Карибів організують регіональні курси.

У програмі тренінгу – заходи біобезпеки для захисту медичних і ветеринарних працівників, щоб убезпечитися від зараження під час забору зразків та їх аналізу. Вони одержать набори з засобами індивідуального захисту, діагностичні реагенти та витратні матеріали для лабораторій. Обладнання для кабінетів біобезпеки та пристрої ЗТ-ПЛР одержить лабораторії ряду держав.

Допомога країнам у боротьбі з COVID-19 надається програмою МАГАТЕ з технічного співробітництва, яка підтримує мирне застосування ядерних технологій у таких галузях, як охорона здоров’я людини і тварини.

За матеріалами МАГАТЕ.