ДІЯРУ реагує на карантин. Що зміниться для ліцензіатів у сфері використання ядерної енергії?

Держатомрегулювання дотримується заходів, які необхідно вжити через загрозу епідемії коронавірусної інфекції (COVID-19) в Україні та обмежувальних заходів пов’язаних із поширенням хвороби, затверджених Кабінетом Міністрів України, Державною комісією з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій  та обласними комісіями.

За наказом голови Державної інспекції з ядерного регулювання обмежено пересування службовців в межах України та за кордон, доступ до приміщень Інспекції, перенесено заходи, які планувалися на час, коли ввели загальнонаціональний карантин.

Персонал отримав інструкції щодо першочергових дій у разі виявлення перших симптомів недуги, заходів безпеки в громадському транспорті й на робочому місці.  

Щоб забезпечити безперервність виконання функцій державного регулювання ядерної та радіаційної безпеки, персонал Держатомрегулювання переходить у режим чергування із застосуванням комунікаційних та інформаційних систем, а також автоматизованих систем передачі даних.

Не припиняється діяльність Державної інспекції з ядерного регулювання:

– як компетентного органу відповідно до Конвенції про фізичний захист ядерного матеріалу та ядерних установок;

– з питань безпечного перевезення радіоактивних матеріалів відповідно до правил ядерної та радіаційної безпеки при перевезенні радіоактивних матеріалів;
– з питань аварійного оповіщення та інформування згідно з Конвенцією про оперативне оповіщення про ядерні аварії.

Разом із тим, до завершення карантину припиняється перебіг строків звернення за отриманням адміністративних послуг та строків надання цих послуг. Від дня припинення карантину перебіг цих строків продовжується з урахуванням часу, що минув до його закінчення.

Планові заходи державного нагляду за дотриманням вимог ядерної та радіаційної безпеки у сфері використання ядерної енергії не проводяться.

Інспекція закликає персонал ліцензіатів, що має обов’язки реагування на аварійні ситуації з ризиком радіаційного фактору небезпеки, у разі необхідності, виконувати свої дії відповідно до аварійних планів об’єктів, з урахуванням медико-біологічної надзвичайної ситуації природного характеру державного рівня.

У той же час керівництво ДІЯРУ наголошує на необхідності збереження балансу між безпекою населення та заходами з ядерної й радіаційної безпеки.

Контактна інформація Держатомрегулювання: e-mail: pr@hq.snrc.gov.ua, тел.: (044) 277 12 04.

За матеріалами Держатомрегулювання.