Оперативний персонал українських АЕС під час карантину працює в максимальній ізоляції

Для мінімізації поширення коронавірусу держпідприємство «НАЕК Енергоатом» перевело найбільш критично важливих працівників АЕС на спеціальний графік роботи.

«У зв’язку зі складною епідеміологічною ситуацією, спричиненою розповсюдженням коронавірусу COVID-19 контактним шляхом, серед працівників атомних станцій України визначено та переведено на спеціальний графік роботи найбільш критичний персонал, необхідний для стабільної роботи об`єктів, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави», — повідомила прес-служба «Енергоатома».

Для критично важливих груп оперативного персоналу АЕС на період карантину розробили ізольований прохід на робочі місця без контакту з іншими співробітниками. Їх розмістили на проживання в окремих приміщеннях готельних комплексів міст-супутників атомних станцій, звідки до промислових майданчиків електростанцій їх доставляють окремими маршрутами.

Усі ці робітники працюють у засобах індивідуального захисту під постійним медичним моніторингом стану їхнього здоров’я на робочих місцях і в місцях ізоляції. Співробітники, не задіяні в технологічних процесах, переведені на дистанційний режим роботи.

У структурних підрозділах ДП «НАЕК «Енергоатом» усі наради перевели в режим селекторних, веб- та «Скайп»-конференцій, а всі відрядження скасовані.

«Усі ці заходи мають уберегти критично важливий для роботи українських АЕС персонал від захворювання на коронавірус», — пояснили в компанії.

Окрім того, за постановою Кабінету Міністрів України № 40 в’їзд та виїзд із міст Енергодар, Нетішин, Вараш і Южноукраїнськ, де розташовані АЕС, обмежений на час карантину.

За матеріалами ДП «НАЕК «Енергоатом» та Кабінету Міністрів України.