Карантин не позначився на планах добудови ЦСВЯП

Завершальні роботи зі спорудження Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива планують завершити до 31 грудня 2020 року. Відповідний тендер НАЕК «Енергоатом» оголосила в лютому і прийматиме заявки до 9 квітня.

Аукціон за тендером «Роботи по завершенню будівництва за об’єктом: Централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива реакторів ВВЕР АЕС України» призначений на 15 травня 2020 року. Очікувана вартість робіт становить 655,8 млн грн.

Як відзначила прес-секретар «Енергоатому» Ілона Заєць у коментарі «Українській енергетиці»,  додатковий тендер потрібний, щоб включити роботи, які не врахували в основному договорі.

За її словами, карантин у зв’язку з поширенням коронавірусу ніяк не позначився на процесі будівництва.

«Зараз ведуться роботи на АЕС з підготовки — в штатному режимі. Так що карантин ніяк не позначився», — сказала Заєць.

Будівництво централізованого сховища для відпрацьованого ядерного палива на території Чорнобильської зони відчуження почалося у квітні 2017 року. Очікувалося, що будівельні роботи закінчаться в першому кварталі 2020 року, а у квітні почнеться введення сховища в експлуатацію.

На ЦСВЯП буде збергатися відпрацьоване паливо  Рівненської, Южно-Української та Хмельницької АЕС.

Паралельно “Енергоатом” проводить роботи на АЕС – ядерні модифікації обладнання станцій під технології Holtec International. 

За матеріалами «Української енергетики».