Пожежники приборкали вогонь у зоні відчуження

Пожежу в Чорнобильській зоні відчуження вдалося загасити. Але підрозділи ДСНС продовжують боротися з деревиною, яка ще тліє. На це знадобиться ще кілька днів.

За повідомленням ДСНС, на ранок 15 квітня на території, враженій пожежею, не спостерігається відкритого вогню. Вогнеборці спільно з працівниками Державного агентства України з управління зоною відчуження в Корогодському, Дитятківському, Паришівському та Денисовицькому лісництвах гасять пеньки й деревину, які тліють.  

«Наразі відкритого вогню немає, місцями залишилися лише осередки тління, які гасять з повітря вертольоти, а там, де може під’їхати пожежна машина — люди», — повідомив під час брифінгу заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко.

Рятувальникам допоміг дощ, який пройшов у ніч із 13 на 14 квітня. Він завадив поширенню вогню, осередки якого підійшли до міст Прип’ять і Чорнобиль. Зокрема, за повідомленням начальника зміни Чорнобильської АЕС,  в по обіді 13 квітня лісовий вогонь підступив до тимчасового майданчика складування технологічних ґрунтів та великогабаритних конструкцій, які накопичувалися під час спорудження Нового безпечного конфайнменту.

Фото: Олександр Сирота

Ці вогнища були оперативно ліквідовані. Завдяки зусиллям рятувальників вогонь не перекинувся на склади боєприпасів, об’єкти комплексу «Вектор», розподільну електростанцію ЧАЕС і сховище радіоактивних відходів.  

«Ніякої небезпеки для ядерних об’єктів зони відчуження дана пожежа не становила. Ніхто не загинув. Не постраждали об’єкти інфраструктури», — наголосив Антон Геращенко.

Фото: Олександр Сирота

За повідомленнями ДАЗВ, на лівому березі р. Прип’ять осередків займання не було.

Протягом 13 квітня пожежна авіація скинула 500 т води впродовж 227 вильотів. 14 квітня інженерні машини ДСНС створили 158 км мінералізованих смуг, а два пожежні гелікоптери скинули 6 т води на активні осередки вогню.  

Фото: Олександр Сирота

Фото: Олександр Сирота

Загалом 14 квітня з пожежею в зоні відчуження боролися 521 людина та 124 одиниці техніки (з них 410 осіб і 86 машин – від ДСНС).

Голова ДСНС Микола Чечоткін зазначив, що загрози опромінення для пожежників немає:

«У всіх рятувальників були дозиметри. На ті місця, які становили загрозу для життя і здоров’я вогнеборців, здійснювалися скиди води з вертольотів. Ніхто не постраждав, працівники були повністю забезпечені всім необхідним».

За його словами, радіаційний фон у зоні відчуження не перевищує норму (0,05 мР/год) і становить: 0,014 мР/год у Києві, 0,012 мР/год в області.

За матеріалами: ДСНС, ТСН, «Лівий берег», Держатомрегулювання.