Пожежа в зоні відчуження оминула сховище відпрацьованого ядерного палива

Масштабні пожежі, які тривали в лісництвах Чорнобильської зони з 4 по 15 квітня, не зачепили майданчик будівництва Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива.

15 квітня 2020 року, за даними ДСНС, вогонь було ліквідовано, проте залишалося тління трав’яної підстилки та кущів.  Як повідомляє прес-служба НАЕК «Енергоатом», відстань від найближчих осередків тління до майданчика ЦСВЯП становить 10-15 км, а отже сховище в безпеці.

Перевищень контрольних рівнів концентрації радіонуклідів у повітрі на території, де будується ЦСВЯП, і навколо не виявлено.  

Майданчик ЦСВЯП розміщений у зоні відчуження на території колишньої Чорнобильської АЕС і перебуває у віданні ДП «НАЕК «Енергоатом».

Зараз на роботах з добудови сховища зайнято до 40 осіб, які працюють у денний час. Їх забезпечили в повному обсязі первинними засобами пожежогасіння й провели додатковий інструктаж з пожежної безпеки та плану дій під час надзвичайних ситуацій. Стан пожежної безпеки контролює керівництво «Енергоатома» за допомогою моніторингу диспетчерських служб.

Об’єкти ЦСВЯП готові на 97%. Завершення будівництва, проведення випробувань систем і обладнання та введення Централізованого сховища в експлуатацію планують здійснити протягом цього року.

За матеріалами ДП «НАЕК “Енергоатом”»

Читайте також: Централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива добудуть попри карантин