Франція змоделювала транскордонний вплив пожеж у зоні відчуження

Інститут ядерної та радіаційної безпеки Франції (IRSN) здійснив ряд власних досліджень потенційного радіаційного впливу пожежі у глобальних просторових масштабах.

У дослідженнях французьких науковців радіоактивний викид оцінювався шляхом зворотного моделювання (використання доступних вимірювань) впродовж 3-12 квітня 2020 року. Моделювання дисперсії тривало до 14 квітня 2020 року.

Зокрема у звіті IRSN визначив рівні активності в повітрі, які можуть бути виявлені у Франції через рух повітряних мас, забруднених під час пожеж у Чорнобильській зоні відчуження. Також у ньому оцінили радіологічні впливи як для України, так і для сусідніх країн. Крім того, звіт підтвердив, що, незважаючи на вищі, ніж зазвичай, активності цезію-137, які спостерігалися в повітрі Києва протягом пожежі, вони жодним чином не позначаться на здоров’ї населення столиці.

Моделювання поширення димового шлейфу Європою. Червоні трикутники позначають осередки вогню, а сині точки – пости вимірювання в Україні.

Звіт доступний на  офіційному сайті Інституту ядерної та радіаційної безпеки Франції за посиланням.

В Україні за радіаційною ситуацією у зв’язку із пожежею у Зоні відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення починаючи від 4 квітня спостерігають фахівці відділу аварійної готовості та радіаційного моніторингу Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки та інші наукові установи.

За матеріалами ДНТЦ ЯРБ.