У Запоріжжі знайшли в брухті радіаційну аномалію

21 квітня 2020 року спеціальна комісія уповноважених служб провела радіологічне обстеження контейнера з радіаційною аномалією, виявленого на залізниці в Запоріжжі. До комісії входили: яка начальник Південно-східної інспекції з ядерної та радіаційної безпеки Держатомрегулювання Ігор Бендо та представники Державної екологічної інспекції в Запорізькій області, Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області й Управління Служби безпеки України в Запорізькій області.

Ознаки радіоактивності в контейнері виявили 16 квітня, коли на станції «Сортувальна» м. Запоріжжя Електрометалургійного заводу «Дніпроспецсталь» ім. А. М. Кузьміна» спрацювала стаціонарна система радіаційного контролю на залізничній платформі з контейнером.

У контейнері виявили два фрагменти брухту, які мали вигляд металевих труб із фланцевими з’єднаннями завдовжки 0,85 м та діаметром 0,26 м кожна. Загальна маса уламків складала 167 кг.

Згідно з вимірюваннями заводської лабораторії радіаційної безпеки та радіаційного контролю та Служби радіаційної безпеки Дніпровської міжобласної філії «Об’єднання “Радон”», максимальна потужність еквівалентної дози гамма-випромінювання на відстані 0,1 м від цих труб становила 7,5 мкЗв/год.

Персонал Дніпровської філії «Об’днання “Радон”» розвантажив контейнер та вилучив фрагменти брухту, від яких ішло іонізуюче випромінювання. Їх помістили на тимчасове зберігання у сховище «Дніпроспецсталі», поки не буде вирішено перевезти ДІВ Дніпровської міжобласної філії «Об’єднання “Радон”».

За матеріалами Держатомрегулювання.