Ліквідація пожежі в зоні відчуження не припиняється

Ліквідація пожежі в лісах Чорнобильської зони відчуження продовжується. Пожежники борються з осередками тління, де раз по раз спалахує відкритий вогонь. 

Боротьба з пожежами триває на території Корогодського, Луб’янського, Паришівського, Дитятківського та Денисовицького лісництв. Основні зусилля спрямовані на локалізацію двох осередків тління пеньків (Крива Гора та с. Рудьки – с. Буряківка), залишків деревини та торф’янику в осередках пройдених вогнем. Осередок тління в с. с. Розсоха ліквідовано.

Тривають роботи щодо ліквідації наслідків пожеж в районі с. Чапаєвка та с. Крива Гора (димлять торфовища), торфовища в районе смт. Поліське. Пожежу в с. Корогод сили вогнеборців ліквідували 20 квітня.

«Основні осередки вогню розташовані поблизу сіл Буряківка, Розсоха та Крива Гора. Вживаються всі можливі заходи щодо максимального знищення окремих осередків тління трав’яного настилу, пеньків, лісової підстилки та залишків деревини. Поблизу села Чапаєвка та смт Поліське димлять торфовища», – йдеться у повідомленні прес-служби ДСНС.

Село Крива Гора 21 квітня 2020 року

Окремі осередки тління трав’яного настилу, пеньків, лісової підстилки та залишків деревини максимально заливають водою, щоб запобігти виникненню пожеж та не допустити нових. Працюють пожежні насосні станції для гасіння торфовищ в районі с. Крива Гора (Паришівське лісництво) та смт Поліське (Котовське лісництво).

25 квітня авіація відпрацювала в районі с. Товстий ліс, де були осередки тління. На окремих ділянках в умовах задимлення застосовуються дрони з тепловізорами для виявлення осередків займання.

Наслідки попередніх пожеж у вищезазначених лісництвах локалізують створені ДСНС чотири зведені загони. Рятувальникам ДСНС допомагають працівники лісових пожежних станцій ДСП «Північна Пуща».

Як повідомляє ДСНС, кожен зведений загін забезпечено дозиметристом. Для скидання вогнегасних речовин до осередків місць тління задіяно гелікоптери та важку інженерну техніку та додатково вісім шляхопрокладачів Збройних Сил України для прокладання мінералізованих смуг.

Кількість сил, які залучені до ліквідації пожежі:

  • 20 квітня – 1416 осіб особового складу та 351 одиниць техніки, утому числі 3 вертольоти, які скинули 186 т. води.
  • 21 квітня – 1331 чоловіки  та 297 одиниць техніки, зокрема 3 гелікоптери, які скинули 258 т води.
  • 22 квітня – 1202 чоловік та 288 одиниць техніки, в тому числі 4 вертольоти та 2 літаки АН-32П, які скинули 376 т води.
  • 23 квітня – 1066 чоловік та 253 одиниці техніки, серед них 3 гелікоптери та 2 вертольоти, які скинули 236 т води. Інженерна техніка проклала 800 км мінералізованих смуг.
  • 24 квітня – 1069 чоловік та 250 одиниць техніки, у тому числі 3 літаки АН-32П та 3 вертольоти, які скинули  176 т води. Сукупна довжина мінералізованих смуг досягла 949 км .
  • 25 квітня – 1122 чоловіки та 270 одиниць техніки, у тому числі 3 вертольоти та 2 літаки, які  скинули 376 т води. Інженерна техніка довела довжину мінералізованих смуг до 987 км.
  • 26 квітня – 1050 чоловік та 250 одиниць техніки, у тому числі 2 вертольоти. 

З початку робіт пожежна авіація здійснила 2230 скидів – 5130 т води.

Загрози ані Новому безпечному конфайнменту над Чорнобильською АЕС, ані сховищу радіаційних відходів та іншим критичним об’єктам зони відчуження немає. Радіаційна ситуація перебуває під контролем ДСНС, радіаційний фон не перевищує норми.

За матеріалами ДСНС України. Фото: ДСНС, Олександр Сирота.