Пожежа в зоні відчуження: вогонь знищив безлюдні піонертабір, село і 5% заповідника

Ліквідація пожежі в Чорнобильській зоні відчуження триває. Пожежники та працівники лісових пожежних станцій ДСП «Північна Пуща» заливають водою окремі осередки тління деревини й торф‘яників.

Проливання торф’яників здійснюють за допомогою пожежних насосних станцій.

Низова пожежа в лісі біля залізничної станції Товстий Ліс, 29 квітня 2020 року. Фото: Денис Вишневський.

1 травня до гасіння було залучено 185 чоловік особового складу та 64 одиниці техніки. 2 травня — 185 чоловік особового складу та 64 одиниці техніки. 3 травня над цим працювало 174 особи та 44 машини.

04.05 pozh

Працівники Центру організаційного і технічного забезпечення зони відчуження (ЦОТіЗ) обстежують територію зони, на якій вирував вогонь. Більшість об’єктів інфраструктури, зокрема м. Прип’ять, не постраждали. Проте згорів напівзруйнований дерев’яний будинок на околиці м. Чорнобиля та дещо постраждали деякі господарські та житлові об’єкти військового містечка Чорнобиль-2.

Сильних руйнувань зазнав піонерський табір «Казковий» біля с. Іловниця. «Вціліли тільки двоповерхові корпуси біля річки, але згоріла майже вся ліва сторона табору. Питання щодо його подальшої долі буде вирішуватись після завершення ліквідації пожежі», — ідеться в повідомленні Державного агентства України з управління зоною відчуження.

Пожежні екіпажі з Черкащини повертаються додому. Фото: Денис Вишневський

Також повністю згоріло покинуте с. Крива Гора – пожежники зупинили вогонь на межі із с. Зимовище. Пройшов вогонь і селом Розсоха.

Згарище с. Крива Гора. Фото: Денис Вишневський.

Уцілому, від пожежі постраждало 11, 5 тисяч гектарів південно-західної частини Чорнобильського радіаційно-біологічного заповідника. Це 5% його території. 

«Тварини великих і середніх розмірів і птиці уникли вогню, проте найбільше постраждали: мишоподібні гризуни, амфібії, рептилії, комахи. Що стосується флори, то в результаті інтенсивного горіння були втрачені і пошкоджені певні рослинні угруповання», – йдеться в повідомленні завідувача наукового відділу заповідника Дениса Вишневського.

Контрольні рівні потужності еквівалентної дози залишаються в допустимих межах.

За матеріалами ДАЗВ: 1, 2, 3, 4, 5, 6