Яке радіологічне обладнання заборонено використовувати? Роз’яснення від Держатомрегулювання

Держатомрегулювання підготувало методичні роз’яснення щодо застосування положень статті 17 Закону України “Про захист людини від впливу іонізуючого випромінювання”.

Ідеться про заборону ввозу в Україну, виробництва та прийняття в експлуатацію рентгенівських апаратів, комп’ютерних томографів та іншого обладнання медичного призначення, яке використовує ДІВ, які не відповідають переліченим у законі критеріям.

Методичні роз’яснення розкривають в деталях сутність вимог статті 17 Закону, тлумачать деякі нові терміни, які застосовуються, наводять приклади  радіологічного обладнання з технічними характеристиками й фотоілюстраціями.

Ці методичні роз’яснення рекомендуються для використання в  якості методичного довідкового матеріалу установам і організаціям, які виробляють або приймають в експлуатацію медичне радіологічне обладнання, та підрозділам Держатомрегулювання, які здійснюють нагляд та ліцензування діяльності з виробництва та використання ДІВ медичного призначення, організовують державні експертизи з ядерної та радіаційної безпеки проектів ДІВ медичного призначення.

За матеріалами Держатомрегулювання.