Голова енергетичного комітету Ради: поточна потужність АЕС менше 49%

Народний депутат України Андрій Герус заявив, що атомні електростанції України працюють менше, ніж на 49% встановленої потужності. За його словами, це — історичний мінімум, якого ніколи не було в історії України.

“Загальна працююча потужність атомних блоків впала до 6780 МВт, що становить менше, аніж 49% від загальної встановленої потужності атомних електростанцій. Це новий історичний мінімум, такого ніколи не було в історії України”, — написав Герус.

Голова парламентського комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг зазначив, що ще у середині квітня атомні енергоблоки були завантажені на потужність 9 150 МВт, тобто на 35% більше, хоча погода не особливо відрізнялася від сьогоднішньої.

“На зупинку атомних блоків вже відреагував і ринок в останні дні ціна електроенергії зросла на 15%. Це і логічно, чим більше обмеження конкуренції, тим вища ціна”, — написав він.

Водночас, додав нардеп, існує додаткове навантаження на вугільних електростанціях, на деяких із яких працюють 3-5 блоків.

За матеріалами “Української енергетики”.