В. о. міністра: Вартість виведення з експлуатації всіх енергоблоків АЕС складає 200 млрд грн

Таку суму витрат на виведення з експлуатації енергоблоків українських АЕС, які вичерпали ресурс, озвучила в. о. міністра енергетики й захисту довкілля Ольга Буславець в ефірі ток-шоу “Свобода слова Савіка Шустера”. За її словами, потреба поступово виводити з експлуатації енергоблоки настане вже за 5-10 років.

“Тому я хочу наголосити, якщо нам перерахувати по всіх 15 блоках — нам потрібно 200 млрд грн. Ми маємо тільки 5 млрд, де взяти ще 195 млрд?”, — запитала Буславець.

Урядовець зазначила, що ціна в тарифі на електроенергію, яку генерує НАЕК “Енергоатом”, не містить реального покриття витрат на виведення блоків з експлуатації.

“ДП “Енергоатом” 85% електричної енергії продає за ціною 57 копійок за кВт-год. Цей тариф навіть не покриває паливну складову, я навіть не говорю про операційні витрати, про ремонти, зарплати й таке інше. Тобто ті 15%, які залишаються у “Енергоатому”, вони повинні продавати на біржі на нашій, на ринку на добу наперед, і заробити кошти для того, щоб покрити свої затрати”, — сказала Ольга Буславець.

Згадані 5 млрд грн — це кошти, які накопичуються у спеціальному фонді для фінансування виведення з експлуатації у ході відрахування певної частки, закладеної в тариф на електроенергію, вирблену АЕС.

“Ціна в тарифі “Енергоатому” не охоплює реальне покриття витрат на виведення атомних блоків з експлуатації”, — підсумувала в.о. міністра.

За матеріалами: Shuster Online. Фото: «Українська енергетика»