В онлайн-конкурсі “Слідами Чорнобиля” взяло участь понад 6000 учнів

Всеукраїнський онлайн конкурс “Слідами Чорнобиля” підбив підсумки. В Інтернет-олімпіаді взяло участь 6163 учні 9-11 класів з різних куточків України,  які бажали перевірити свої знання про катастрофу на Чорнобильській АЕС.

Переможці отримували дипломи І, ІІ і ІІІ ступенів, решта – сертифікати про участь.

Дипломи й сертифікати учасників конкурсу. Джерело: FB.

Учасники мали відповісти з власних комп’ютерів на 15 запитань, які відображають Чорнобильську аварію з боку різних галузей науки: фізики, хімії, історії, екології тощо. 

Змагання було націлене на поглиблення знань школярів про катастрофу на Чорнобильській АЕС: її наслідки для людства, проблеми навколишнього середовища, особливості розвитку атомної та альтернативної енергетики.

Всеукраїнський онлайн конкурс “Слідами Чорнобиля” — це продовження освітньо-мотиваційного міждисциплінарного проекту Харківського політехнічного інституту “Слідами CHORNOBYL”. Проект складається з циклу відеоуроків, які розкривають тему катастрофи Чорнобильської АЕС, а також навчального посібника для вчителів, який розроблений викладачами ХПІ.

Мета проекту: мотивація до вивчання природничо-математичних наук, популяризація інженерно-технічних та природничо-математичних спеціальностей, а також підготовка нового покоління здатного приймати виклики майбутнього і створювати нові безпечні технології не тільки в енергетиці, але і інших сферах життя.

Спираючись на розділи шкільного курсу фізики, що охоплює ядерну фізику, на прикладі Чорнобильської техногенної катастрофи у відеоуроках докладно розбирають принципи роботи атомної енергетики та наукові основи процесів, що відбувалися під час та після аварії.

Також проаналізовано та розібрано наукові відкриття, впровадження, а також інженерно-технічні рішення, що застосовувалися під час ліквідації наслідків аварії.

Конкурс організували Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут» і освітній проект “На Урок”. Навчальний посібник можна завантажити за посиланням.

За матеріалами організаторів і учасників конкурсу.