У зоні відчуження випробовують обладнання для раннього виявлення пожеж

Державне агентство України з управління зоною відчуження розпочало пілотний проект з тестування обладнання для раннього виявлення пожеж на великих територіях. Одну таку систему з  технологією оптичного та тепловізійного позиціювання вже встановили.

Пілотний проект реалізовується в рамках договору про науково-технічну співпрацю між ДСП “Північна пуща” та компанією “Інженіринг-Аналітика”.

“Раннє виявлення пожеж та постійний моніторинг – це одне із першочергових завдань, що потребує комплексного вирішення. Найважливіші елементи, які мають бути у системі раннього виявлення пожеж – це точність та оперативність, щоб пожежники змогли негайно вирушити на місце займання та ліквідувати його”, – наголосив Голова ДАЗВ Сергій Калашник.

Дані з камер, що були встановлені у зоні відчуження, будуть надходити в режимі 24/7 до диспетчерського пункту підприємства “Північна Пуща”, говорить його директор Роман Кізюн. Якщо обладнання зафіксує підвищення температурного режиму на території стеження (біля 10 кілометрів), то диспетчер автоматично отримає сповіщення. Завдяки оптичним технологіям диспетчер зможе детальніше роздивитися, де було зафіксовано перевищення температурного режиму та оперативно відреагувати.

Якщо пілотний проект успішно пройде тестування, то ДАЗВ розгляне можливість використання технології оптичного та тепловізійного позиціювання на всій території зони відчуження.

За матеріалами ДАЗВ.