Онлайн-курс МАГАТЕ з радіаційного захисту пацієнтів можна пройти трьома мовами

МАГАТЕ представило російськомовну версію свого популярного навчального онлайн-курсу з комп’ютерної томографії (КТ), призначеного для підготовки медичних працівників в області контролю доз опромінення пацієнтів.

Англійською мовою курс був вперше представлений два роки тому, і з тих пір його пройшли понад 2800 працівників системи охорони здоров’я. Цей курс є ключовим елементом діяльності МАГАТЕ щодо зміцнення заходів радіаційного захисту пацієнтів в ході процедур медичного опромінення.

“Комп’ютерна томографія є виключно корисним діагностичним інструментом, який допомагає медичним працівникам точно діагностувати і лікувати багато захворювань”, — говорить Женя Василева, фахівець з радіаційного захисту в МАГАТЕ.

Згідно з інформацією НКДАР ООН, на сканування за допомогою КТ припадає найбільша частка сукупного колективного променевого навантаження всього населення світу у зв’язку з опроміненням в медичних цілях.

“Тому вкрай важливо, щоб процедури КТ проводилися тільки при наявності обгрунтування і з забезпеченням оптимальної радіаційного захисту, — пояснює пані Василева. — Для КТ сканування повинна бути використана саме та доза опромінення, яка необхідна для отримання необхідних результатів діагностики, ні більше ні менше”.

Курс містить рекомендації, які допомагають медичним працівникам краще зрозуміти різні аспекти контролю і використання доз опромінення і параметрів якості зображення в різних клінічних ситуаціях.

Цей п’ятигодинний курс складається з 11 модулів, які охоплюють такі теми, як правильне застосування КТ, методи оптимізації протоколів сканування шляхом вибору відповідних параметрів сканування для різних ділянок тіла й моніторинг даних про променеве навантаження у пацієнтів. Курс включає в себе окремі модулі, присвячені зниженню непотрібного променевого навантаження у дітей і вагітних. Учасники курсу, які успішно склали підсумковий іспит, отримують електронне свідоцтво.

Щоб пройти цей курс російською, англійською або іспанською мовами, потрібно зареєструватися на відповідній сторінці веб-сайту МАГАТЕ.

За матеріалами МАГАТЕ.