До 10 людей у групі, рукавички, маски й скринінг. Зону відчуження відкрили для відвідувань

Зону відчуження відкрили для масових заходів, в тому числі — ознайомчих відвідувань. Візити будуть дозволені з певними обмеженнями, визначеними пунктом 3 постанови Кабінету Міністрів України № 392 від 20 травня 2020 року.

Відповідно до постанови, Центр організаційного-технічного та інформаційного забезпечення зони відчуження розробив рекомендації відвідувачам до закінчення адаптивного карантину.

Тепер, щоб потрапити в зону відчуження, необхідно пройти температурний скринінг при посадці в автобус до зони і на КПП «Дитятки», мати при собі маску (респіратор), одноразові рукавички та антисептики для рук. Під час екскурсії потрібно дотримуватися соціальної дистанції.

Люди з температурою тіла понад 37,2˚ або із симптомами респіраторних захворювань на територію зони допускатися не будуть. При чому, якщо така особа приїхала у складі групи, то у в’їзді відмовлять усій групі. Відвідувачів у групі може бути не більше 10.

За словами помічника директора ЦОТІЗ Кирила Гарника, на період адаптивного карантину для екскурсій буде доступний лише один маршрут, розрахований на один день: село Залісся—міста Чорнобиль та Прип’ять—об’єкт “Чорнобиль-2″—село Копачі—оглядовий майданчик ЧАЕС.

Для уникнення скупчення відвідувачів пересування маршрутом буде здійснюватися за фіксованим графіком руху від моменту прибуття і до завершення візиту.

Зняття всіх обмежень відбудеться після завершення карантину.

За матеріалами ДАЗВ.