Порадник із застосування променевої діагностики СOVID-19 від ВООЗ

Всесвітня організація охорони здоров’я опублікувала настанову з використання променевої діагностики грудної клітки при діагностиці коронавірусної хвороби COVID-19.

У пораднику зі швидких консультацій «Використання променевої діагностики грудної клітки при діагностиці COVID-19» наводяться симптоми та даються рекомендації для застосування діагностичних методів при наданні невідкладної допомоги дорослим пацієнтам з підозрою чи підтвердженим діагнозом COVID-19.

Методи, які розглядаються: рентгенографія, комп’ютерна томографія та ультразвукова діагностика. Цей порадник охоплює ланцюжок медичної допомоги від прибуття пацієнта до медичного закладу до його виписки.

У виданні розглядають різні ступені тяжкості хвороби: від безсимптомного до критичного. Для ілюстрації умов, за яких кожна з рекомендацій буде корисною для пацієнта, наведено розрахунки варіювання користі й шкоди променевої діагностики грудної клітки у різних ситуаціях та застереження щодо її застосування.

Порадник також містить міркування щодо впровадження різних налаштувань, пропозиції щодо моніторингу й оцінки впливу на довкілля та визначає прогалини в знаннях, які заслуговують на подальші дослідження.   

Завантажити порадник «Використання рентгенографії грудної клітки при діагностиці COVID-19» та два додатки з результатами огляду симптомів і таблицями «симптом—рішення» англійською мовою можна з офіційного сайту ВООЗ.

Невдовзі очікується переклад видання російською та іншими мовами.

За матеріалами ВООЗ.