Житомирські прикордонники виявляють незаконне переміщення ядерних матеріалів за допомогою автоматизованих систем

Житомирський прикордонний загін постійно оновлює системи виявлення та припинення спроб незаконного переміщення через державний кордон радіоактивних речовин та ядерних матеріалів.

Це зумовлено тим, що вартові кордону несуть службу в районах Київської і Житомирської області, які межують з Білоруссю на півночі і Чорнобильською зоною відчуження на сході. Безпосередньо до сфери відповідальності загону відносяться 143 км тилової межі зони відчуження.

Фото: пресслужба ДПСУ

Прикордонники за допомогою апаратури не тільки проводять моніторинг радіаційного фону районів розташування підрозділів загону, шляхів пересування та місць служби нарядів, а й постійно контролюють рівень іонізуючого випромінювання транспортних засобів і вантажів, які прямують із сусідньої держави в Україну.

Автоматизована система стаціонарного контролю транспорту. Фото: пресслужба ДПС

Сканування транспорту в пунктах пропуску без їх зупинки здійснюється за допомогою стаціонарних комплексів автоматизованого контролю “TSA” і “Янтар”. Під час служби персонал користується мобільними автоматизованими радіаційними комплексами “МАРК”, переносними дозиметрами – ДКГ-21М, ДКС-02ПН “Кадмій”, МКС-УМ, а також гама-спектрометрами МКГ-АТ1321.

Фото: пресслужба ДПС

Для особистої радіаційної безпеки військовослужбовці забезпечені захисними костюмами ІЗК-А та протигазами Promask.

Усе новітнє обладнання для виявлення ядерних матеріалів і радіоактивних речовин надійшло Житомирському загону в рамках міжнародної технічної допомоги. Навчили персонал використовувати та обслуговувати техніку також міжнародні партнери.

За матеріалами пресслужби Житомирського прикордонного загону.