СхідГЗК продовжили ліцензію на провадження діяльності з переробки уранових руд

Державна інспекція ядерного регулювання України на три роки продовжила ліцензію на провадження діяльності з переробки уранових руд ДП “Східний гірничо-збагачувальний комбінат”.

“Зважаючи на стратегічну важливість ДП “СхідГЗК” для держави як єдиного підприємства в Україні, що видобуває та здійснює промислову переробку уранових руд, Держатомрегулювання 22.06.2020 подовжено термін дії ліцензії з переробки уранових руд, з урахуванням запроваджених ДП «СхідГЗК» тимчасових заходів безпеки”, — йдеться в повідомленні Інспекції.

12 червня Держатомрегулювання не продовжило термін ліцензії для Східного гірничо-збагачувального комбінату, оскільки в керівника підприємства відсутній допуск до особливих робіт першої категорії.

Міністерство енергетики 16 червня призначило т.в.о. директора ДП “СхідГЗК” головного інженера Віктора Пухальського, який має відповідний допуск.

Крім того, на вимогу Держатомрегулювання міністерство розробило документи:

  • “Перелік посад працівників, робота на яких потребує допуску до виконання особливих робіт” для подальшого надсилання для проведення спеціальної перевірки до Служби безпеки України (документ погоджено з Держатомрегулювання)
  • ряд обов’язкових ліцензійних документів, що стосуються приведення у відповідність до вимог законодавства системи фізичного захисту, радіаційного контролю та моніторингу (у тому числі професійного опромінення та радіаційного захисту населення і довкілля), а також інші документів, щодо обґрунтувань та переоцінок безпеки (їх надали Держатомрегулювання).

У Державній інспекції з ядерного регулювання наголосили, що ліцензована діяльність підприємства перебуває під особливим контролем через внесення до ліцензії та забезпечення контролю виконання додаткових ліцензійних умов, спрямованих на недопущення розвитку можливої диверсії на ДП “СхідГЗК”, пов’язаної з порушенням вимог безпеки та фізичного захисту при видобуванні та переробці уранових руд.

У разі їх невиконання у встановлений термін, ліцензію ДП «СхідГЗК» обіцяють анулювати в установленому законодавством порядку.

За матеріалами: Держатомрегулювання, Міністерства енергетики, Східного ГЗК.