Як ядерна галузь впливає на розвиток країни — аналітичний звіт від фахівців

Українське ядерне товариство опублікувало аналітичний звіт «Вплив ядерної галузі на розвиток України», створений за участі асоціації «Український ядерний форум».

«Метою дослідження є комплексна оцінка діяльності підприємств ядерної галузі України та їхній сукупний вплив на економічний розвиток, соціальну сферу та екологію нашої держави», — ідеться в повідомленні УЯТ.

Це вже друге таке дослідження — перше було презентоване у 2019 році.

Український ядерний форум допомагав розробляти методологію аналітичного звіту.

У звіті зазначається, що за 2019 рік атомна галузь сплатила податків у бюджети різного рівня у розмірі 64 млрд грн, витратила на оплату праці — близько 40 млрд грн. Обсяг капітальних інвестицій склав 70 млрд грн. Майже 9 млрд грн підприємства ядерної галузі відраховують на соціальні заходи.

З дослідження випливає, що чистий дохід атомної галузі у 2019 році становив майже 4,5% від реального ВВП України. Обсяг сплачених підприємствами атомної галузі податків у 2019 році становив майже 6% від усіх доходів державного бюджету, або 64,3 млрд грн.

Щоб дізнатися більше про статистичні показники й аналітичні висновки про внесок ядерної енергетики в розвиток України, завантажуйте аналітичний звіт «Вплив ядерної галузі на розвиток України» за посиланням.

За матеріалами Українського ядерного товариства.