ХФТІ отримав окремий дозвіл на пуск “Джерела нейтронів”

1 липня голова Державної інспекції ядерного регулювання України Григорій Плачков видав Національному науковому центру “Харківський фізико-технічний інститут” Окремий дозвіл № ЕО 001018/2/15 на фізичний пуск ядерної підкритичної установки “Джерело нейтронів, засноване на підкритичній збірці, що керується лінійним прискорювачем електронів”.

Рішення було ухвалено після того, як ХФТІ показав позитивні результати оцінки заявних документів, які містять матеріали з обґрунтуванням безпечності установки, також – інспекційного обстеження ННЦ ХФТІ, проведеного 10—12 червня.

Фото: US Embassy Kyiv Blog

Окремий дозвіл є другим із трьох передбачених умовами Ліцензії № ЕО 001018, яку видало Держатомрегулювання ХФТІ 10 жовтня 2013  на право провадження діяльності з будівництва та введення в експлуатацію ЯПУ “Джерело нейтронів”.

Перший Окремий дозвіл стосувався першого завезення ядерного палива для “Джерела нейтронів” ХФТІ отримав 12 квітня 2019 року.

ЯПУ призначена для проведення наукових і прикладних досліджень в області ядерної фізики, радіаційного матеріалознавства, біології, хімії та для виробництва медичних радіоізотопів. “Джерело нейтронів” створюється у відповідності до домовленостей Вашингтонського саміту,  викладених у спільній заяві президентів України та США у квітні 2010 року, та “Меморандуму про взаєморозуміння між Урядом України та Урядом Сполучених Штатів Америки стосовно співробітництва з питань ядерної безпеки” (26 вересня 2011 року).

Проєкт зі створення ЯПУ “Джерело нейтронів” реалізується за рахунок підтримки Аргонської національної лабораторії США.

За матеріалами Держатомрегулювання.

Читайте також: ЯПУ «Джерело нейтронів» бути чи не бути в Україні?