Просвітницький фільм “Небзепечні ДІВи” доступний на YouTube-каналі Uatom

Науково-популярний фільм “Небезпечні ДІВи” був створений Чорнобильським інститутом досліджень і розвитку у рамках інформаційної кампанії “Крок до безпеки”, яка має на меті підвищення обізнаності суспільства щодо ризику володіння та зберігання джерел іонізуючого випромінювання (ДІВ). Передбачається, що це також підвищить рівень безпеки життя та здоров’я населення, та зменшить загрозу ядерного тероризму.  

“У фільмі йдеться саме про джерела іонізуючого випромінювання. Про те, де вони можуть зустрітися, як з ними поводитись, кого інформувати.  Ми намагалися   дати  трохи історії    і зробити екстраполяцію на  сучасність, щоб застерегти людей від необачностей.  Адже за все треба платити.  І люди повинні знати, що будь-які контакти чи непрофесійне поводження, спроби розібрати пристрої з радіоактивними компонентами матимуть наслідки”, – поділився продюсер фільму Віталій Ковач.

У кадрах з’являються фахівці Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки, Національного наукового центру радіаційної медицини, Чорнобильського інституту досліджень і розвитку, Державного спеціалізованого підприємства “Об’єднання Радон” й інжинірингової компанії в галузі ядерної та радіаційної безпеки “НТ-Інжиніринг”, які пояснюють головні принципи радіоактивності, розповідають про небезпеку ДІВ для людського здоров’я та порядок дій при виявленні джерела.

“Небезпечні ДІВи” вже показували на 34 каналі м. Дніпра, де його побачило близько 10 тисяч глядачів. Нині він – у вільному доступі на YouTube-каналі вебсайту Uatom.

“Після його перегляду вже не виникатиме запитань, варто чи не варто контактувати з джерелами іонізуючого випромінювання та що робити у випадку виявлення”, – резюмує Ковач.