Влада Литви почала роздачу таблеток йодиду калію в районах, прилеглих до Білоруської АЕС

У Литві влада роздає населенню таблетки на випадок аварії на Білоруській АЕС. Першими їх отримають жителі територій, які розташовуються в радіусі 30 км від АЕС, яку будують неподалік міста Островець у Республіці Білорусь.

Прес-служба міністерства охорони здоров’я Литви повідомляла в травні цього року, що таблетки йодиду калію були передані у Центр невідкладної медичної допомоги. Загальна кількість медикаментів склала 4 млн шт на суму в понад мільйон євро.

Заступник міністра Альгірдас Шешельгіс пояснював тоді, що таблетки роздаватимуть безкоштовно ще до початку експлуатації станції.

Вони захищають щитоподібну залозу людини від накопичення радіонуклідів. Разом із тим, МОЗ наголосило, що їх можна використовувати лише випадку надзвичайної ситуації і згідно з наданими інструкціями.

Передусім, варто пам’ятати, що таблетки не захищають від зовнішнього опромінення та будь-яких інших радіоактивних речовин. У них є побічні ефекти у випадках, якщо людина, що їх приймає, має певні захворювання.

Відповідно, лікарі застерігають, що приймати таблетки можна тільки за рекомендацією у випадку інцидентів на Білоруській АЕС, і ні в якому разі як профілактичний засіб.    

Жителі Вільнюсського і Швенченського районів Литви вже отримали таблетки йодиду калію. Очікується, що наближчими тижнями їх розповсюдять у ще 16 громадах.

Нагадаємо, Литва виступає проти будівництва Білоруссю атомної електростанції неподалік свого кордону, мотивуючи це небезпеками, джерелом яких може стати станції. Литва і її балтійські сусіди закликають не купувати електроенергію, яку вироблятиме БілАЕС.

Саму станцію планували запустити в липні 2020 року, однак з невідомих причин фізичний пуск перенесли на 2021 рік

За матеріалами: Грани.lv