Базове навантаження АЕС на літо збільшилося

На пропозицію Міністерства енергетики НЕК “Укренерго” прийняла рішення збільшити базове навантаження АЕС на період липня – серпня. Завдяки цьому атомні блоки Хмельницької АЕС №1 та 2 змогли вийти на номінальну проектну потужність роботи, а енергоблоки Рівненської АЕС № 2 і Запорізької АЕС № 6 були довантажені.

Причиною стало зростання попиту на електроенергію, зафіксоване моніторингом роботи об’єднаної енергосистеми з боку Міністерства енергетики. У червні 2020 року спостерігалося збільшення споживання на 577 млн.кВт год, або 5,8% проти відповідних показників Прогнозного балансу. Ця тенденція зберігається і з початком липня споживання перевищує планові показники на 8,9%.

Середня потужність АЕС зросла з 7,4 ГВт до 7,9 ГВт станом на 8:00 10 липня.

“Укренерго” також підтвердило можливість збільшити додатково навантаження АЕС у жовтні—грудні, згідно з обсягами, запропонованими НАЕК “Енергоатом”.

Отже, виробництво електроенергії атомними станціями у цьому році може зрости до 76.5 млрд кВт·год, тобто на 4% вище показників, передбачених Прогнозним балансом. Але, як зазначили в Міністерстві енергетики, ці обсяги навантаження та виробництва АЕС є орієнтовними і будуть уточнюватись в залежності від операційної ситуації, яка буде складатись в енергосистемі країни за фактом.

За матеріалами Міністерства енергетики України.