Британська влада фінансово підтримала розробку модульних реакторів

Уряд Великої Брнитанії збирається вкласти 40 млн фунтів стерлінгів (50 млн доларів США) в розробку вдосконалених модульних реакторів (ВМР) і малих модульних реакторів (ММР).

Три четвертих цих коштів підуть на фінансування трьох проєктів ММР: Tokamak Energy (графство Оксфордшир) – це реактори термоядерного синтезу; Westinghouse (графство  Ланкашир) розробляє реактор на швидких нейтронах зі свинцевим теплоносієм, а U-Battery (графство Чешир) працює над високотемпературним газоохолоджуваним реактором. Кожен проєкт отримає 10 млн фунтів стерлінгів. Кошти розподілялися за результатами першої фази конкурсу  на розробку ВМР.

Модель електростанції з високотемпературним газоохолоджуваним реактором U-Battery. Джерело: U-Battery

Решту 10 млн фунтів стерлінгів інвестують, за словами  пресслужби Міністерства бізнесових, енергетичних і промислових стратегій, у “відновлення менших проектів з дослідження, розробки й виробництва, щоб створити 200 робочих місць”.

З тієї суми 5 млн підуть на британські компанії та стартапи, які розроблюють нові шляхи виробництва вдосконалених складових  для проектів модульних реакторів всередині країни та за кордоном. 5 млн, які залишилися, будуть використані для підтримки регуляторного режиму Британії, “щоб забезпечити, що він залишається найбільш міцним і безпечним у світі, оскільки Сполучене Королівство прагне розробляти й розгортати вдосконалені ядерні технології”.

Кошти надаються в межах Енергетичної інноваційної програми міністерства, чий бюджет становить 505 млн фунтів стерлінгів. Мета програми – прискорювати комерційне впровадження інноваційних технологій і процесів чистої енергії.

Джерело: World Nuclear News.