Держатомрегулювання дозволило дослідно-промислову експлуатацію пускового комплексу № 1 НБК

Окремий дозвіл на дослідно-промислову експлуатацію ПК-1 Нового безпечного конфайнменту об’єкта «Укриття» Чорнобильської АЕС вручив голова Державної інспекції ядерного регулювання Григорій Плачков заступнику міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Роману Шахматенку.

«Сьогодні ми усі разом робимо важливий та вагомий крок на шляху забезпечення радіаційної безпеки у зоні відчуження», — сказав Плачков та побажав колегам успішної й безпечної роботи.

Роман Шахматенко і Григорій Плачков

Окремий дозвіл Держатомрегулювання видало на підставі Висновку державної експертизи ядерної та радіаційної безпеки заявних документів та позитивних результатів інспекції ДСП «ЧАЕС», проведеної інспекційною комісією 14-17 липня цього року.

Дослідно-промислова експлуатація проводиться з метою перевірки й підтвердження того, що системи, конструкції і компоненти ПК-1 НБК та сам об’єкт у цілому функціонують згідно з  проєктом, виявлені вади ліквідовані, а новий безпечний конфайнмент досяг стану готовності до подальшої безпечної експлуатації.

За планом, дослідно-промислова експлуатація об’єкта триватиме один рік, а після успішного завершення, ДСП «ЧАЕС» має подати до Держатомрегулювання заяву для отримання ліцензії на експлуатацію комплексу конфайнмента та об’єкта «Укриття» (у рамках окремого виду діяльності – переробка, зберігання радіоактивних відходів).

Нагадаємо, що спорудження першого пускового комплексу нового безпечного конфайнмента об’єкта «Укриття» завершилось у 2019 році. Отримання окремого дозволу є умовою ліцензії ДСП «Чорнобильська АЕС» на експлуатацію об’єкта «Укриття» серії ЕО № 000033 від 30.12.2001 року.

Держатомрегулювання.