ДАЗВ анонсувало вихід мобільного додатку про зону відчуження й аварію на ЧАЕС

Державне агентство України з управління зоною відчуження підтримує створення мобільного застосунку, де на єдиному ресурсі буде зібрано актуальну, достовірну та правдиву інформацію про аварію на ЧАЕС, сучасний стан зони відчуження та локацій, які є цікавими для відвідування.

Мобільний застосунок, який зосередить усю актуальну й достовірну інформацію Чорнобильську зону відчуження, презентують орієнтовно в жовтні. Над програмою працює команда розробників, яка створила додатки HeForShe Ukraine і Burning Man.

Метою проєкту є створення єдиного ресурсу, де будуть зібрані точні дані про історію аварії на Чорнобильській АЕС, сучасний стан зони відчуження та місця популярні серед відвідувачів. Фактично, застосунок дозволятиме побувати в Чорнобильській зоні, не виходячи з дому.

“Завдяки подібним проєктам люди зможуть на одній платформі знайти необхідну інформацію у доступній формі. Агентство зацікавлене в тому, щоб про зону відчуження, яка є не тільки територією найбільшої техногенної аварії, а й важливою пам’яткою історії для всього світу, було якомога більше правдивої інформації у зручному форматі”, — наголошує заступник Голови ДАЗВ Максим Шевчук.

Додаток обіцяють зробити  українською та англійською мовами і викласти у вільний доступ. Він зможе працювати без доступу до Інтернету.

“Чорнобильська трагедія має зв’язок з кожною українською сім’єю, але що українці насправді знають про неї? 62% навіть не знають дати аварії. Інформація про Чорнобиль була завжди засекреченою, але сьогодні, коли вже опубліковані файли КДБ, світ має знати правду, а ми – переосмислити цю трагедію у власному минулому”, — говорить автор проєкту ARTEFACT Валерій Коршунов, який є одним із координаторів проєкту зі створення мобільного застосунку.

Зараз триває розробка таких елементів додатку:

  • AR-контент з унікальними активаціями та порталами до різних точок Чорнобилю;
  • авторські тури зоною відчуження з аудіогідами від очевидців подій;
  • карта радіаційного забруднення;
  • медіатека з архівними матеріалами та ексклюзивним контентом;
  • культурна спадщина Чорнобилю.

Проєкт реалізується за підтримки Українського культурного фонду, Державного агентства України з управління зоною відчуження, Міністерства культури та інформаційної політики України, Національного музею “Чорнобиль”, МОО “Центр ПРИП’ЯТЬ.ком”, МГО “Європейський Інститут Чорнобиля”.

Державне агентство України з управління зоною відчуження.