Запрацювала перша арабська АЕС

Об’єднані Арабські Емірати ввели в експлуатацію атомну електростанцію “Барака”, ставши першою арабською країною з ядерною енергетикою.

Віцепрезидент і прем’єр-міністр країни, правитель емірату Дубай Мухаммед бін Рашид аль-Мактум назвав енергоблок, який запрацював 1 серпня, “першим мирним атомним реактором в арабському світі”.

АЕС “Барака”

АЕС “Барака” розташовується в регіоні Аль-Дхафра на узбережжі Перської затоки близько до кордону із Саудівською Аравією. Її  почали споруджувати у 2012 році. Проєктом передбачено чотири енергоблоки сумарною потужністі 5600 МВ. Виконавцем проєкту, який коштує $20 мільярдів, є державний енергетичний концерн KEPCO (Korea Electric Power Corporation, Республіка Корея).

Оператором станції є Еміратська корпорація з ядерної енергії (ENEC). Очікується, що АЕС буде забезпечувати 25% потреб Арабських Еміратів в електриці.

Влада Еміратів відкрила АЕС для фахівців МАГАТЕ та Всесвітньої асоціації організацій, які експлуатують атомні електростанції. Офіційний Абу-Дабі запевняє, що його ядерна програма має мирний характер.

Почесний науковий співробітник Енергетичного інституту Університетського коледжу Лондона Пол Дорфман випустив звіт із критикою реакторів АЕС “Барака” через недоліки безпеки, яких немає у європейських станцій. Зокрема, за його словами, реакторам бракує “уловлювачів активної зони”, які запобігають порушенню цілісності контейнменту реактора у випадку розплавлення активної зони. Окрім того, реактори не мають глибокоешелонованого захисту будівлі контейнменту ІІІ покоління, який захищає від витоку радіоактивних матеріалів та зовнішнього удару з повітря.

За матеріалами: Deutsche Welle, Al-Jazeera.