Журналісти написали посібник про розслідування в енергетиці

Аналітичний центр DiXi Group представив електронний посібник із журналістських розслідувань у сфері енергетики. Принципи, викладені в ньому, можна застосовувати для розслідувань у різних галузях енергетики, в тому числі й — атомній.

Видання “Розслідування у сфері енергетики: як перетворити ідею на аргументований текст” наводить шість кроків для здійснення мети, яка зафіксована в назві брошури:

Крок 1: Пошук теми

Крок 2: Формулювання гіпотези

Крок 3: Збір та методи отримання інформації

Крок 4: Фактчекінг

Крок 5: Аналіз інформації та перевірка гіпотези

Крок 6: Написання розслідування

“Розслідування оборудок у сфері енергетики є однією з найбільш актуальних тем для журналістів-розслідувачів, при тому, що відчувається брак посібників у енергетичній тематиці. Методична брошура допомагає зрозуміти, як зробити це більш фахово саме — з чого починати розслідування, як правильно будувати стратегію, шукати інформацію у різних типах джерел, перевіряти отримані дані і зводити зібрану інформацію у цікаве, багатогранне та насичене деталями розслідування”, — пише DiXi Group.

Теоретичні розділи, які ґрунтуються на досвіді видання “Українська енергетика”,  підкріплені посиланнями на приклади журналістських розслідувань в енергетичній сфері, які можна брати за взірець. У списку – розслідування “Української енергетики”, програм “Наші гроші”, “Слідство. info”, “Схеми: корупція в деталях” тощо. Додаток містить також список рекомендованої літератури з теми, перелік онлайн-ресурсів, а також – офіційних державних джерел інформації (реєстрів, офіційних сайтів тощо).

Автори посібника —  журналісти в галузі енергетики Любомира Ремажевська, Вікторія Ільченко та викладач Могилянської школи журналістики Олександр Ярощук. 

Завантажити брошуру можна тут.

“Українська енергетика”.