Знайди всі джерела іонізуючого випромінювання: відеогра ION

Проєкт “КРОК до безпеки” створив онлайн-гру ION, де треба збирати джерела іонізуючого випромінювання. 

Це аркадна 3D-гра, в якій потрібно грати за підлітка на ім’я Іон. “На уроках з основ здоров’я він дізнався про джерела іонізуючого випромінювання (ДІВ) і те, яку шкоду вони можуть завдавати, якщо опиняться у руках дітей чи дорослих, – ідеться в повідомленні. –  Тому, озброївшись знаннями про правила поведінки з ДІВ, Іон вирішує допомогти очистити свій світ від радіоактивного сміття”. 

Тож за сюжетом гри потрібно шукати на кожному рівні гри небезпечні радіаційні предмети, використовуючи захисні елементи, та повідомити про знахідки дорослих. Головний герой натраплятиме на різні перешкоди, а альфа-, бета-, гамма-  та нейтронне випромінювання намагатимуться впливати своєю силою на його організм  та заважати виконувати його місію.

Пройшовши гру до кінця, гравець одержує знання про те, якими бувають ДІВ і що робити, якщо знайшов таке радіоактивне джерело. Тож корисною вона буде не тільки підліткам, а й усім людям.

Щоб пограти за Іона, переходьте за лінком.

Як повідомлялося, на YouTube-каналі Uatom з’явився просвітницький фільм “Небезпечні ДІВи”, створений у рамках проєкту “КРОК до безпеки”.

“КРОК до безпеки” – кампанія з радіаційної обізнаності та контролю над нерозповсюдженням радіоактивних матеріалів, зокрема покинутих джерел іонізуючого випромінювання. Основна мета кампанії – підвищити рівень обізнаності населення щодо правил радіаційної безпеки, а також заохотити громадян повідомляти державні органи про виявлені та/або утримувані джерела іонізуючого випромінювання, підвищуючи тим самим рівень безпеки життєдіяльності.