Відкрито гарячу лінію для консультацій громадян з питань ядерної безпеки

У рамках інформаційної кампанії «КРОК до безпеки», що реалізується ГС «Чорнобильський інститут досліджень і розвитку»,  відкрито «гарячу лінію» 0 800 21 41 61 для консультацій громадян з питань радіаційної безпеки.

Відтепер отримати вичерпну інформацію про проєкт,  про джерела іонізуючого випромінювання, роз’яснення щодо  норм законодавства про  відсутність кримінального  переслідування у випадку добровільного повідомлення чи здавання  предметів  або приладів із ДІВ, можна у будні дні, зателефонувавши за номером 0 800 21 41 61.  

За словами керівниці проєкту  Олени Сальник, на «гарячу лінію»  можуть звертатися всі громадяни, які виявили  джерела іонізуючого випромінювання чи предмети з ознаками радіоактивності. Підготовлений фахівець допоможе зорієнтувати та проконсультувати щодо порядку дій.

«Дуже часто людині потрібен останній поштовх, бажання пересвідчитись, що їй  дійсно не загрожує відповідальність за  правильний вчинок.  А тим більше дізнатися про правила поведінки при контакті із джерелами. Бо самодіяльність  у цих питаннях має серйозні наслідки для життя та здоров’я», – підкреслила пані Олена.