Проєкт SMR-160 пройшов перший етап оцінки канадського регулятора

Завершилася перша фаза процесу оцінки проєкту малого модульного реактора SMR-160 компанії Holtec International Канадською комісією з ядерної безпеки (CNSC), яка тривала з 2018 року. У найближчому майбутньому Holtec International планує розпочати другий етап добровільної передліцензійної оцінки.

Проєкт SMR-160 компанії Holtec International. Джерело: Holtec International

CNSC зробила висновок, що загалом Holtec показав розуміння регуляторних вимог і очікувань комісії.

“Це досягнення посилило наші сподівання, що SMR-160 задовольнятиме канадські нормативні вимоги, і дало цінні відгуки, які дозволять у майбутньому вдосконалити проєкт в ході неперервного процесу регуляції”, — сказав президент і генеральний директор Holtec International Кріс Сінг.

Канадська комісія виявила такі аспекти, які вимагають допрацювання:

  • пояснити, як інструкції та стандарти США,  обрані на першому етапі, відповідатимуть чи узгоджуватимуться з канадськими вимогами;
  • впровадити оцінку пожежної безпеки та методологію імовірнісного аналізу безпеки;
  • проведення науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт програми кваліфікації палива (враховуючи, що цей реактор буде першим у своєму роді);
  • застосування до систем управління критерію одиничної відмови за всіх робочих режимів;
  • відповідність засобів гасіння реактора всім робочим режимам;
  • можливість застосування стандартів вибраної конструкції до герметичних структур, зокрема у випадках, коли блочний щит управління зруйновано;
  • застосування результатів досліджень для вдосконалення конструкції реактора;
  • готовність програми НДДКР повідомити про довгострокову експлуатацію реактора, включаючи старіння й обслуговування обладнання, систем і складових.

SMR-160 – це легководний малий модульний реактор з водою під тиском, який розрахований на потужність у 160 МВт електричної енергії (525 МВт). Паливом для нього буде низькозбагачений уран.  

Триступенева оцінка проєкту від CNSC є добровільною послугою для підтвердження прийнятності проєкту реактора, розробленого постачальником, канадським вимогам і очікуванням.  Оцінка не затверджує проєкт реактора й не входить до процедури обов’язкового ліцензування нової АЕС. Окрім SMR-160 перший етап оцінки канадським регулятором пройшли такі проєкти:  інтегральний рідкосольовий реактор компанії Terrestrial Energy Inc, високотемпературні газоохолоджувальні реактори  MMR-5 і MMR-10 від Ultra Safe Nuclear Corporation і ARC-100 на рідкому натрії від ARC Nuclear Canada Inc.

Наступний етап триватиме близько 24 місяців.

Більше про перспективні проєкти ММР читайте в матеріалі: Нові реакторні технології: реалії та перспективи.

World Nuclear News.