Що цікавить читачів Uatom’а? Результати онлайн-опитування

Хто читає Uatom? І які теми цікавлять аудиторію? Щоб це з’ясувати, ми нещодавно провели онлайн-опитування читачів у нас сайті та на сторінці у «Фейсбуці». Із 17 червня по 27 липня в ньому взяло участь 90 респондентів — це ті, хто відповів щонайменше на одне запитання з чотирьох.  

Отже, половина з тих, хто читає Uatom, слідкує за оновленнями сторінки у «Фейсбуці» й завдяки оновленням дізнається про нові публікації. Решта заходить на сайт із різною частотою: хтось — щодня, хтось — раз на кілька днів, а хтось — читає рідко, але все одно не забуває завітати до нас раз на кілька тижнів.

Більша частина аудиторії сайту є фахівцями, які працюють на підприємствах у галузі ядерної і радіаційної безпеки. Що цікаво, лікарів-радіологів серед читачів (принаймні, серед активної їх частини, яка зреагувала на опитування), не виявилося. А шкода, бо ж ми публікуємо чимало матеріалів щодо застосування радіації в охороні здоров’я та безпеки поводження з  медичним опроміненням. Приємно бачити зацікавлених аматорів, адже Uatom — науково-популярний ресурс, розрахований на широкі кола суспільства.

З того, що ми публікуємо, читачі сайту Uatom найбільше читають про те, що відбувається у сфері застосування ядерної енергії у світі; що думають фахівці та аналітичні матеріали. Чесно, ми не здивовані, адже найбільше намагаємося публікувати матеріали саме цих жанрів.

І звичайно, ми поцікавилися, чого не вистачає читачам? Бо ж опитування замислювалося для того, щоб краще розуміти аудиторію та задовольняти її потреби в достовірній інформації про ядерну і радіаційну безпеку. Тут ми не обмежували вибір респондентів, які могли додавати свої варіанти відповіді. З результатів випливає, що редакції сайту Uatom треба більше уваги приділяти світовому й українському контекстам ядерної галузі й ретельніше слідкувати за інноваціями в ядерних технологіях.

Доволі значна частка аудиторії прагне знати більше про військове застосування ядерних технологій і нерозповсюдження ядерної зброї, екологічні аспекти і безпечне застосування радіації в медицині.

Уся інформація, яку ми отримали в ході опитування, допоможе покращити роботу сайту. Ми прагнемо вдосконалюватися, і орієнтиром є думка читачів, адже Uatom існує саме для них. Тож цьому ми не зупиняємося, а час від часу плануємо проводити такі опитування, щоб наші публікації відповідали актуальним запитам аудиторії.

Дякуємо всім, хто приділив свій час відповідям на запитання!

Редакція вебсайту Uatom.org.