Міністерство захисту довкілля проситиме більше коштів для зони відчуження в бюджеті-2021

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів хоче, щоб у державному бюджеті на 2021 рік було закладено більше коштів на фінансування Чорнобильської зони відчуження. Про це сказав журналістам міністр Роман Абрамовський.

“Міністерство зараз подає бюджетний запит. Ми значно збільшуємо наші потреби у фінансуванні – у тому числі, на функціонування Зони відчуження. Певна кількість об’єктів профінансується за рахунок спеціального фонду державного бюджету. З цим немає занепокоєння. Але функціонування самої Зони покривається за рахунок загального фонду. Тому ми звертаємося з суттєвими очікуваннями”, – сказав Абрамовський.

Нагадаємо, цього року статті бюджету на фінансування зони відчуження скоротили. В ухваленому Верховною Радою законопроєкті №32379-д про внесення змін до Закону України “Про Державний бюджет України на 2020 рік” припинене фінансування видатків за статтею “Реалізація державного інвестиційного проєкту “Відновлення об’єктів транспортної інфраструктури Зони відчуження”. Загалом бюджет Державного агентства з управління Зоною відчуження на 2020 рік зменшився із 2,9 млрд грн до 2,68 млрд грн.

Фінансування програми “Підтримка у безпечному стані енергоблоків та об’єкта “Укриття” та заходи щодо підготовки до зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС” скоротилася в цьому році з 1,36 млрд грн до 1,2 млрд грн; програма “Підтримка екологічно безпечного стану у зонах відчуження і безумовного (обов’язкового) відселення” – із 495,89 млн грн до 445,88 млн грн.

“Українська енергетика”.