“Смерть із косою” та покинуті ДІВ. Відеоролик від проєкту “КРОК до безпеки”

Просвітницький відеоролик про радіаційну безпеку та правила поведінки і реагування на виявлені джерела іонізуючого випромінювання випустив 1 вересня Чорнобильський інститут досліджень і розвитку в рамках проєкту “КРОК до безпеки”.

Ролик називається “Не все те золото, що блищить” і є першим із серії, який транслюватимуть інформаційні ресурси м. Дніпра. Також він є у вільному доступі на сайті YouТube.

Знімальним майданчиком стало справжнє стихійне звалище вздовж дороги, яке вже досягло кількох гектарів завбільшки.

За сюжетом ролика героя, що проходив повз, зацікавив предмет, який виблискував на сонці серед купи сміття. Це було гамма-джерело з відповідним маркуванням радіоактивності, яке хтось просто викинув. А хтось, не здогадуючись про реальну небезпеку, може вирішити: знайшов щось цікаве, вдома розберусь, або — згодиться. Так і вчинив герой відео.

“Саме   через таку просту,  життєву ситуацію,  як  знахідка  невідомого предмета із знаком радіаційної небезпеки,  подаються прості правила поведінки та реагування, — ідеться в повідомленні проєкту “КРОК до безпеки”, — Бо наслідки  можуть бути  непередбачувані. І ця непередбачуваність подана у гіперболізованій формі. Чого люди бояться найбільше? Смерті”. 

“Смерть” у ролику з’являється в класичному образі фігури в чорному балахоні з косою, яка, втім, не забирає життя героя, а дає просту пораду, як зберегти життя та здоров’я, знайшовши покинуте ДІВ.

Проєкт “КРОК до безпеки” фінансується Державним департаментом США через Окриджську Національну лабораторію і на виконання міждержавних  угод України та США.