СВЯП-2 вводять в експлуатацію. Держатомрегулювання видала дозвіл

Держатомрегулювання видала  окремий дозвіл на введення в експлуатацію проміжного Сховища відпрацьованого ядерного палива (СВЯП-2) Чорнобильської АЕС.

Окремий дозвіл № ЕО 001002/1/15 від 25 серпня 2020 року голова  Державної інспекції ядерного регулювання України  Григорій Плачков вручив першому заступнику Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Богдану Боруховському 7 вересня.

Присутніми були: голова Державного агентства України з управління зоною відчуження Сергій Калашник, в. о. генерального директора ДСП “Чорнобильська АЕС” Володимир Пєсков та представники Служби безпеки України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Головного управління Національної гвардії України, Європейського банку реконструкції та розвитку, компанії Holtec International.

“Сьогодні ми робимо суттєвий крок,  спрямований на зміцнення безпеки використання ядерної енергії, адже початок робіт із введення в експлуатацію СВЯП -2 дозволить не тільки підвищити рівень безпеки зберігання відпрацьованого ядерного палива, а і активізувати роботи зі зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС”, — наголосив у своїй промові Григорій Плачков.

Рішенню регулятора про дозвіл на введення в експлуатацію сховища передувала державна експертиза ядерної та радіаційної безпеки СВЯП-2, проведена спільно з Державним науково-технічним центром з ядерної та радіаційної безпеки, яка дала позитивний висновок. Її результати підтвердило інспекційне обстеження комісії Держатомрегулювання об’єкта на предмет перевірки спроможності ДСП “Чорнобильська АЕС” виконувати заявлений вид діяльності.

Дозвіл на введення в експлуатацію СВЯП-2 дозволить провести “гарячі” випробування із використанням 186 тепловиділяючих збірках ЧАЕС, які зараз зберігаються у СВЯП-1.

СВЯП-2 “сухого” типу призначене для зберігання відпрацьованих тепловиділяючих збірок і відпрацьованих додаткових поглиначів (ВДП), які накопичено на ЧАЕС. Компанія Holtec International, яка споруджувала СВЯП-2, передала об’єкт замовнику, Чорнобильській АЕС, у січні 2020 року. “Холодні” випробування (перевірка справності всіх систем) тривали з травня по серпень 2019 року. 

Держатомрегулювання, ДАЗВ.