“КРОК до безпеки” організовує круглий стіл, присвячений покинутим ДІВ

18 вересня в рамках проєкту “КРОК до безпеки” Чорнобильський  інститут досліджень і розвитку проведе онлайн круглий стіл про те, як стимулювати збір джерел іонізуючого випромінювання. 

Дискусія під назвою “Джерела іонізуючого випромінювання поза межами державного регулювання. Як стимулювати збір ДІВ та підвищити радіаційну безпеку у Дніпропетровській  області” відбудеться за допомогою платформи Zoom.

“Ми збираємо фахівців та представників державних органів влади, задіяних у системі поводження, контролю та утилізації радіоактивних  відходів та  джерел іонізуючого випромінювання”, — ідеться в повідомленні.

Державний науково-технічний центр з ядерної та радіаційної безпеки представлятиме Юлія Балашевська. Її доповідь стосуватиметься відомих радіологічних інцидентів, пов’язаних із опроміненням осіб з числа населення від ДІВ внаслідок їх викрадення тощо — сумні випадки у Тамміку, Янанго, Ліло, Гоянії, Краматорську та інші.

На зв’язку також будуть спеціалісти та керівники обласних управлінь та місцевих органів влади, відповідальних за цивільний захист, рятувальники та правоохоронці, експерти з радіаційної безпеки, науковці,  екологи, журналісти провідних видань  Дніпропетровської області.

Організатори сподіваються на плідну дискусію про систему радіаційної безпеки та шляхи вирішення нагальної безпекової проблеми в регіоні.