Президент України підтримав будівництво 3 і 4 енергоблоків ХАЕС

Володимир Зеленський заявив, що держава планує збудувати два енергоблоки Хмельницької АЕС на основі недобудованих конструкцій 1990-х років. Про це глава держави сказав під час візиту на станцію 9 вересня.

“Ми маємо займатися введенням третього і четвертого блоків. Можна побудувати десь за чотири-п’ять років. Ми говоримо про те, як це зробити швидше. Я би хотів, щоб ми зрозуміли терміни, щоб це було безпечно”, – заявив Володимир Зеленський.

 

У спілкуванні з працівниками АЕС Зеленський запевнив, що держава не повинна позбуватися атомної генерації, яку він назвав найдешевшою в країні, і що АЕС відчуватимуть підтримку центральної влади. Глава держави пообіцяв доручити Кабінету Міністрів забезпечити фінансування будівництва, погасити заборгованість перед Національної атомною енергетичною компанією “Енергоатом” і вивести її на вищий рівень підпорядкування державного управління.

“ХАЕС – це надбання кількох десятиліть, і цього не можна втрачати”, – сказав президент. Він додав, що будівництво двох енергоблоків і їх експлуатація дадуть 100 тисяч нових робочих місць.

За матеріалами прес-служби Президента України, УНІАН.

Про те, які проблеми ховаються в задумі будівництва двох енергоблоків Хмельницької АЕС читайте в інтерв’ю з директором ДНТЦ ЯРБ Ігорем Шевченком