Кошти на будівництво двох енергоблоків ХАЕС ще шукають

Міністерство енергетики відмовилося від ідеї “Енергетичного мосту”, яка мала стати джерелом фінансування добудови 3 і 4 енергоблоків Хмельницької АЕС, 

“Проект “Енергетичний міст” можна було б реалізувати ще 3 роки тому і він мав би сенс та певні переваги. На сьогоднішній день ми як країна визначили пріоритетом повну технічну синхронізацію з європейськими енергосистемами і виконуємо план, який було затверджено для цього. Тож ми уже взагалі не розглядаємо можливість реалізації цього проекту”, – сказала в. о. міністра енергетики Ольга Буславець на пресконференції 11 вересня.

Урядовець додала, що тепер, відповідно, міністерство планує шукати інші шляхи інвестування для розширення потужностей ХАЕС.

Нагадаємо, відповідно до проєкту “Енергомосту”, блок№2 Хмельницької АЕС мав би бути виведений із об’єднаної енергосистеми України та підключений безпосередньо на експорт до країн Євросоюзу. Самим “енергомостом” слугувала б 450-кілометрова лінія електропередач, яка нині не функціонує, від ХАЕС до підстанції Виделка біля Жешува в Польщі. На запевнення “Енергоатома”, ввести лінію в експлуатацію можна за термін до 18-ти місяців.

“Українська енергетика”.