СВЯП-2 прийняло перші тепловидільні збірки для “гарячих” випробувань

10 вересня 2020 року на Сховищі відпрацьованого ядерного палива № 2 Чорнобильської АЕС почалися “гарячі” випробування.  Сховище прийняло першу реальну відпрацьовану тепловидільну збірку (ВТВЗ) із виконанням усіх операцій, які передбачає технологія.

“Ці процедури охоплюють підіймання пенала у вертикальне положення з вагона-контейнера, розпакування, пересування окремих ВТВЗ в «гарячу» камеру, розрізання та перепакування”, – ідеться в повідомленні ДСП “ЧАЕС”.

Відповідно, відпрацьовано всі етапи технології передачі відпрацьованого палива на зберігання, починаючи від транспортування палива зі СВЯП-1 до СВЯП-2, закінчуючи підготовкою до тривалого зберігання, відпрацьовані не лише не імітаторах, а і на реальних ВТВЗ.

Нагадаємо, на СВЯП-2 паливо буде зберігатися у спеціальних пеналах, поміщених у бетонні модулі. Перед зберіганням паливо проходитиме обробку та осушування в установці з підготовки відпрацьованого палива. Після закінчення 100-річного терміну зберігання, паливо буде переміщене до іншого сховища, або ж, за наявності необхідних технологій, використане повторно.

ДСП “ЧАЕС”.