Польща прискорює будівництво перших АЕС. 57% поляків — за

Уряд Польщі планує інтенсифікувати програму безвуглецевої енергетики, яка передбачає будівництво перших у країні АЕС і низки вітрових електростанцій. Оновлену енергетичну стратегію до 2040 року міністерство клімату презентувало на початку вересня.

Згідно з документом, на побудову перших атомних станцій планують виділити 150 мільярдів злотих (40 мільярдів доларів). Перший енергоблок на 1-1,6 ГВт має бути введений в експлуатацію до 2033 року.

“Наші первинні оцінки показують, що один блок буде коштувати 23-25 млрд злотих ($7 млрд — ред.)”, — сказав міністр енергетики Кшиштоф Тхожевський в інтерв’ю агенції “Ройтерс”. За його словами, стимулом для розвитку ядерної енергетики є бажання зменшити викиди вуглецю.

За повідомленням міністерства клімату, в планах також до 2040 року спорудити берегові вітрові електростанції потужністю 8—11 ГВт за 130 мільярдів злотих.

Результати опитування “Чи потрібна ядерна енергетика в Польщі”?, проведеного на замовлення міністерства клімату 31.07 – 12.08. 2020

Дослідження громадської думки польського суспільства (серпень 2020 року)  показало, що 57% громадян виступають за розвиток атомної енергетики в країні. Проти — 20%, а 23% не визначилися з думкою.

На даний час, більшу частину (80%) електроенергії в Польщі виробляють теплові електростанції. Курс на розвиток атомної генерації був включений в енергетичну стратегію, підготовлену міністерством енергетики у листопаді 2018 року. Планується знизити частку вугільної генерації до 30%.

За матеріалами: Reuters, ExPro, Ministerstwo Klimatu.