Режисер “Чорнобиля” нарешті відвідав місце, про яке зняв серіал

Швед Юхан Ренк, який був режисером серіалу компанії НВО “Чорнобиль” побував у містах Чорнобилі й Прип’яті зони відчуження.

Подорож режисер здійснив під час відвідин Києва 19-20 вересня, куди він приїздив на захід, організований Міжнародним кінофестивалем “Молодість” та кінокомпанією Radioaktive Film.

“Минуло два роки, як я екранізував цю історію, – поділився враженнями Юхан Ренк. – Я жив Чорнобилем дуже довго. Прочитав майже усі книжки, бачив силу-силенну дослідницьких матеріалів. Я бачив багато речей, які ми відтворили в серіалі, – готель Полісся в Прип’яті тощо. Це було вражаюче, це було гарно. Для мене це память на все життя”.

Під час екскурсії Ренк поспілкувався з Олексієм Бреусом – колишнім оператором 4-го енергоблока ЧАЕС.

Юхан Ренк і Олексій Бреус

Попри те, що завдяки роботі Ренка весь світ у моторошних деталях дізнався про трагічні події квітня 1986 року, це був його перший візит до зони відчуження й Чорнобильської АЕС. Адже більшість сцен серіалу, які відбуваються в приміщеннях атомної станції, знімали в Литві на закритій Ігналінській АЕС.

“На запитання “Чому не в Україні, адже тут сцени мали б більшу автентичність?”, Юган Ренк відповів просто: 40-відсоткові кешрибейти. І додав, що якби на той момент Україна могла запропонувати таку ж альтернативу, зйомки без сумніву відбувались би у нас”, — йдеться у повідомленні пресслужби Міністерства культури та інформаційної політики України.

Кешрибейт — це компенсація частини витрат іноземним режисерам, які знімають кіно в Україні. Україна запропонувала кешрибейт іноземним кіновиробникам тільки після ухвалення відповідного закону у вересні 2019 року, тобто через півроку після виходу серіалу.

“Чорнобиль” (Chernobyl) — п’ятисерійний британсько-американський мінісеріал, створений і написаний сценаристом Крейгом Мезіном та зрежисований Юханом Ренком. Прем’єра історичної драми відбулася 6 травня 2019 року.

Укрінформ.