Кампанію “КРОК до безпеки” презентували на онлайн — круглому столі

“Чорнобильський інститут досліджень і розвитку” презентував проєкт “КРОК до безпеки” під час круглого столу “Джерела іонізуючого випромінювання поза регулюючим контролем. Як стимулювати збір ДІВ та підвищити радіаційну безпеку в регіоні” 18 вересня онлайн.

Керівник проєкту Олена Сальник розповіла про мету кампанії, канали комунікації з громадою Дніпропетровщини та співпрацю з місцевою владою.

Назва “КРОК до безпеки” розшифровується як “Кампанія радіаційної обізнаності і контролю”. Це означає, що результатом реалізації проєкту є обізнані громадяни, і обізнаність є передумовою контролю небезпеки.

“Наша мета стимулювати громадян бути уважними і відповідальними, дотримуватись правил радіаційної безпеки, шукати шляхи вирішення серйозної проблеми для густонаселеного і промислово-розвиненого регіону”, — сказала Олена Сальник під час презентації. Вона додала, що кампанія “КРОК до безпеки” звертає увагу жителів області на можливе сусідство з небезпечними радіоактивними предметами й дає людям набір простих та дієвих правил поведінки і реагування на них

Критеріями обізнаності цільових груп проєкт визначає: розуміння небезпеки, знання про те, як ідентифікувати небезпеку, знання про те, як діяти та проактивна позиція та комунікація.

Комунікація інформаційної кампанії, яка почалася в червні цього року, відбувається через регіональні теле- і радіо- ЗМІ, сайт і соціальні мережі. Для цього команда проєкту створила науково-популярний фільм “Небезпечні ДІВи”, низку роликів соціальної реклами, статті, радіопрограми, друковані буклети, плакати тощо. На підліткову аудиторію розраховані відеогра “Іон”, мультфільм, змагання “Змусь тата вивчити правило”, методичні матеріали для уроків ОБЖД, флешмоби, фентезі-оповідання “Ніч мисливців за ДІВами” та ін.

У реальному житті проєкт презентують на офлайн-заходах, як от: дні міст, фестивалі, популярні масові свята тощо.

Олена Сальник зазначила, що проєкт “КРОК до безпеки” підтримало керівництво області.

“Але дуже важливо налагодити дієву співпрацю в рамках проекту і з місцевими органами влади, експертами, екологами. І це зібрання дозволило підняти проблему радіаційної безпеки на вищий рівень взаємодії та співпраці”, —  заявила керівник проекту.

Круглий стіл об’єднав фахівців  Державного агентства з управління зоною відчуження, Державного науково-технічного центру ядерної та радіаційної безпеки, Державної інспекції ядерного регулювання та спеціалізованого підприємства “Об’єднання “Радон”, представників  Дніпропетровської обласної адміністрації і облради,  уповноважених  від головних  управлінь  національної Поліції і ДСНС, керівників місцевих органів влади, експертів у галузі радіаційної безпеки, екологів.

Це було перше спільне зібрання  всіх, хто задіяний, причетний чи зацікавлений у реалізації пілотного проекту та інформаційної кампанії  з  радіаційної безпеки у Дніпропетровській області.