Тривають роботи із убезпечення об’єктів Придніпровського хімзаводу

У місті Кам’янському, що на Дніпропетровщині тривають роботи з приведення у безпечний стан об’єктів колишнього уранового виробництва Придніпровського хімзаводу.

У ході наради, що відбулася минулого тижня за участі представників Єврокомісії, Міненерго України, Дніпропетровської облдержадміністрації, Департаменту екології та природних ресурсів міської ради, підприємств-виконавців було проговорено хід виконання робіт у рамках проєктів, що фінансуються за кошт Євросоюзу.

Зокрема, вже встановлено основне обладнання вентиляційної системи у лабораторії ДП «Бар’єр». Також активно ведуться та незабаром будуть завершені підготовчі роботи з огородження території, де зафіксовано підвищений радіаційний фон.

Нагадаємо, ДП «Бар’єр»  створено з метою обслуговування хвостосховищ радіоактивних відходів, що утворилися від переробки уранової руди на Придніпровському хімічному заводі, який у період з 1949 по 1991 рік переробляв доменний шлак, урановмісні концентрати та уранову руду.

На території підприємства та за його межами утворено сім хвостосховищ. ДП «Бар’єр»  здійснює повномасштабне обстеження цих об’єктів, виконання невідкладних заходів щодо запобігання виникнення радіаційних аварій та зменшення дозового навантаження на населення, а також створення сучасної системи радіаційного моніторингу.

За інформацією Департаменту екології та природних ресурсів міської ради Кам’янського